Okna i inne

Współcześnie okna drewniane postrzegane są jako synonim luksusu. Wykonanie dobrej stolarki okiennej z drewna tak naprawdę jest niewiele droższe w porównianiu z wysokiej jakości oknami plastikowymi. Przynosi za to mnóstwo zalet. Najistotniejszy jest odpowiedni mikroklimat, jaki zapewnia zamontowanie okien z drewna – materiał ten w naturalny sposób oddycha – a także znacznie wyższa stabilność własna i estetyka wyrobu. W dłuższej perspektywie także trwałośc takiej stolarki okazuje sie o wiele większa. Określa się ją na minimum 40-50 lat. Bardzo często są to okresy znacznie dłuższe. Konserwacja sprowadza się w zasadzie do zwyczajnej pielęgnacji odpowiednimi środkami stosowanymi przy okazji mycia okien, np. Pronto do mycia drewna. Wszystkie najbardziej narażone elementy wykonane są z aluminium, co niebagatelnie wpływa na wydłużenie trwałości powłok lakierniczych. Okna można poddawać wielokrotnym odnowom warstw licowych, a także kompleksowym renowacjom – nie jest to możliwe w przypadku stolarki plastikowej, która z każdym upływającym rokiem poddana jest procesom starzenia i płowienia, tracąc bezpowrotnie swoje właściwości.

Nasze okna drewniane wytwarzamy głównie z klejonej warstwowo tarcicy mahoń meranti. Jest to drewno bardzo trwałe w naszych warunkach klimatycznych, charakteryzujące się dużą stabilnością wymiarową. Może być barwione na dowolny transparentny i kryjący kolor. Lakiery SIGMA i SIKKENS gwarantują odpowiednie walory użytkowe. Możemy wykonać okna w praktycznie każdym kształcie czy wymiarze. Mogą być otwierane, uchylne, rozsuwane. Konkretna oferta dobierana jest indywidualnie do każdego zlecenia. Stolarka spełnia najwyższe parametry jakościowe.

Do okien drewnianych proponujemy parapety wykonane z drewna, granitu lub marmuru.

Na indywidualne zamówienie wykonujemy także elementy wykończenia wnętrz, meble, architekturę ogrodową. Podejmujemy się realizacji projektów nietypowych w pełnym zakresie. Świadczymy usługi obróbki mechanicznej tarcicy. Posiadamy odpowiednią wiedzę technologiczną, niezwykle doświadczoną załogę oraz niezbędny park maszynowy.

 

PONIŻEJ ZAPRASZAMY DO ZAPOZNANIA SIĘ Z GALERIĄ RÓŻNYCH PRODUKTÓW WYKONANYCH Z DREWNA